FİRMA PROFİLİ


Faaliyetlerine iş ve inşaat makinaları imalatı ile başlayan NOVAL A.Ş., 25 yılı aşan tecrübesi ile konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile 5000 m2 modern üretim tesislerinde, sektörün birçok kuruluşuna üretmiş olduğu makinaları ile önemli anlaşmalara imza atmıştır.
Bugün ürettiği ürünlerin % 90 ini ihrac eder hale gelen NOVAL A.Ş. , dünyanın dört bir tarafında acentelik ve distribütörlük anlaşmaları ile ürünlerini tanıtmaya devam etmektedir.

Üretimini gerçekleştirdiği makinalar şunlardır.

• BETON PARKE MAKİNALARI VE KALIPLARI
• BRİKET MAKİNALARI VE KALIPLARI
• BETON SANTRALLERİ (SABİT, MOBİL,KOMPAKT)
• TRANSMİKSERLER
• BETON POMPALARI
• TAŞ KIRMA VE ELEME TESİSLERİ ve bunların yedek parça ve ekipmanları.Firmamız; Üretimini gerçekleştirdiği makinaları ve ekipmanlarıile lider ve öncü kuruluş olmayı amaçlamış, Tasarım, parça imalat ve temini, komple üretim kalitesi ve işçilik, montaj, çalıştırma, eğitim ve satış sonrası hizmetlerindeki kalitesi , üretmiş olduğu ürünler hakkında bilimsel araştırmalara önem vermesi ve tecrübeli personelleri ile yurt içi ve yurt dışı piyasasında yer alıp ülke ekonomisine katkıda bulunarak NOVAL Makine Sistemleri A.Ş. isminin ülkemiz sınırlarını aşmasını sağlamıştır.

NOVAL A.Ş.’ de üretim çeşitli aşamalarla son derece titiz çalışmalar sonucu gerçekleştirilir. Onaylanan müşteri talepleri proje bölümüne aktarılır uzman proje ekibi tarafından siparişler için tasarım çalışmaları (makine ve ekipmanların yerleşeceği alana uygun beton altyapı projeleri,elektrik, su tesisatı, basınçlı hava tesisatı, taşıma, nakliye,montaj, personel, eğitim, kullanılacak araçlar ve iş makinaları v.b. ) yapılır, teknik hesaplar ve imalat çizimleri tamamlanır. Müşteri onayına sunularak son haline getirilir.

Üretim süreci; Kaynaklı imalat, talaşlı imalat, boya ve otomasyon sistemi olmak üzere dört temel bölümden oluşur. NOVAL A.Ş. ‘ de ürün kalitesi, tamamen sertifikalı ve deneyimli kaynakçılar tarafından yapılan kaynaklar ile titizlikle yapılan boyama işlemi, her türlü beton üretiminde yüksek verim ve istenilen kalitedeki karışım alınacak şekilde tasarlanmış tek veya çift milli mikserler, kapasitif kullanımı son derece verimli hale çevirebilen yüksek verimli makinalarımızda, İtalyan ve alman teknolojilerinin birleştiği hidrolik ünite ve. Yine Alman ve Fransız teknolojisinin kullanıldığı otomasyon sistemi ile sağlanır.

Dört temel aşamada İmalatı tamamlanarak, sevke hazır hale gelen makinelerimiz deneyimli ekibimiz tarafından müşterilerimizin sahalarında kurulumu ve testleri yapılır, operatör eğitimleri (makine kullanım)verilir , iş güvenliği hakkında bilgilendirmeler yapılır, eğitimler sonunda sertifikaları operatörlere teslim edilir.
NOVAL A.Ş. ailesi olarak 25 yılı aşkın bir süre boyunca edindiğiğimiz bilgi ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.
.....